موکت شویی در منزل یا قالیشویی؟

امروزه تنوع موکت‌ها در بازار بسیار زیاد شده است. به همین منظور بسیاری از خانواده‌های برای خانه یا اتاق خواب خود از موکت‌های زیبا استفاده می‌کنند. موکت‌ها همانند قالی و قالیچه‌ها دائما در هنگام رفت و آمد زیر پا هستند و به مرور زمان آلودگی روی آنها می‌نشیند. به همین منظور پس از گذشت مدتی قطعا شما احساس می‌کنید، موکت کثیف و رنگ آن کدر شده است. در این حالت شما باید اقدام به شستن موکت کنید. چرا که در غیراینصورت کثیفی و آلودگی به درون تاروپود آن نفوذ می‌کند و امکان آسیب وجود دارد. علاوه بر این با شستشوی به موقع موکت‌ها همانند فرش‌ها، به زیبایی، تمیزی خانه و سلامتی خانه نیز کمک خواهید کرد. اما موکت شویی چگونه انجام می‌شود؟ آیا بهتر است در منزل خودتان موکت‌ها را بشویید یا به دست قالیشویی بسپارید؟ در ادامه درباره فرآیند موکت‌ شویی در قالیشویی و خانه با شما بیشتر صحبت خواهیم کرد.

موکت شویی با دستگاه در محل چگونه انجام می شود؟

موکت یکی از قدیمی‌ترین کفپوش‌های پرطرفدار جهت استفاده در منازل، مساحد، ادارات و… است. به همین منظور بسیاری معتقدند با انداختن موکت زیر فرش یا به عنوان کفپوش گرما و سرمای محیط حفظ می‌شود و ظاهر منزل یا محل کار زیباتر به نظر می‌رسد.

یکی از دغدغه افراد هنگام استفاده از موکت شستن و تمیز نگه داشتن آنها بود. امروزه با پیشرفت دستگاه‌های شستشوی قالی، قالیچه و موکت این فرآیند بسیار راحت شده و افراد می‌توانند به آسانی از خدمات شستشوی موکت در محل استفاده کنند. در این حالت شما با تماس با یک قالیشویی معتبر نظیر قالیشویی در میرداماد می‌توانید از این خدمات بهره‌مند شوید.

موکت‌ها معمولا در متراژهای بسیار بالا تهیه می‌شوند. به همین منظور حمل و انتقال آنها به قالیشویی اصلا راه ساده و آسانی نیست. همچنین در برخی مواقع به دلیل آنکه موکت روی زمین جمع نشود یا تکان نخورد بهترین کار چسباندن موکت روی سطح زمین است. به همین دلیل کندن آن کار هر کسی نیست.

به همین منظور می‌توان نتیجه گرفت که استفاده از خدمات شستشوی موکت در محل با دستگاه بهترین راهکار است. چرا که در این حالت افراد می‌توانند بدون دغدغه موکت را در محل بشوید. در این حالت موکت توسط نیروهای متخصص قالیشویی شسته و کاملا لکه‌گیری می‌شود. اما شاید این سوال برای شما هم وجود داشته باشد که آیا این روش برای شستن موکت روش مناسبی خواهد بود؟ در ادامه درباره مزایای این روش با شما بیشتر صحبت خواهیم کرد.

شستشوی موکت در محل بهتر است یا فرستادن موکت به قالیشویی

این سوال همیشه برای افراد وجود دارد که شستشوی موکت در محل بهتر است یا قالیشویی؟ آیا شستن موکت‌ها در محل موجب تمیزی آنها می‌شود؟

یکی از بزرگترین چالش‌هایی که افراد با آن به هنگام استفاده از خدمات موکت شویی در محل با آن مواجه هستند، انتخاب بهترین قالیشویی متخصص در این زمینه است. آنها همیشه دوست دارند موکت‌هایشان پس از شستشو برق بزند. به همین دلیل همیشه در پی پیدا کردن قالیشویی هستند که این کار را با تجهیزات مدرن انجام دهد.

شما برای شستن موکت‌ها در محل، باید حتما به دنبال گروهی متخصص باشید. در این حالت موکت‌های شما اصولی و با بهره از تجهیزات مکانیزه شسته می‌شوند. استفاده از تجهیزات مکانیزه در کنار مواد شوینده مناسب موجب می‌شود که موکت شویی در منزل به بهترین نحوه ممکن به نتیجه برسد.

مزایای موکت شویی در منزل چیست؟

همانطور که در بالاتر مطالعه کردید، شستن موکت در منزل به نسبت حمل و انتقال آن به شرکت قالیشویی راحت‌تر است. بنابراین اگر شما به دنبال انتخاب یک روش مناسب هستید، موکت شویی بهترین گزینه برای شما خواهد بود. در این حالت موکت ها اصولی و بدون کوچکترین آسیبی شسته می‌شوند. به طور کلی مزایای شستشوی موکت در منزل عبارتند از:

  • شستن موکت در زمان کمتر
  • عدم چروک شدن یا به اصطلاح شکسته شدن موکت
  • شستشوی کامل و از بین بردن تمام آلودگی‌ها
  • عدم نیاز به جابجایی یا کندن موکت
  • قیمت شستشوی موکت در محل نسبت به سایر روش‌ها مناسب‌تر است.

شستشوی موکت در منزل با دستگاه چگونه انجام می‌شود؟

قطعا تا به اینجای مطلب با خدمات موکت شویی در محل و همچنین مزایای استفاده از این روش به خوبی آشنا شدید. اما احتمالا این سوال برایتان پیش آمده باشد که شستشوی موکت در منزل با چه دستگاهی قابل اجراست؟

یکی از موارد پر درخواست که بسیاری از آن برای شستشوی موکت‌ها استفاده می‌کنند، موکت شویی ماشینی است. همانطور که در بالا نیز اشاره شد، تاروپود موکت‌ها محل خوبی برای انباشته شدن آلودگی و رشد قارچ و کپک است. به همین منظور موکت شویی در منزل خدمات بسیار مفید و کارآمدی است که مورد توجه ساکنین منازل قرار گرفته است. از طرف دیگر، این روش یکی از بهترین روش‌های شستشوی موکت چسبیده به زمین است. البته ناگفته نماند این روش با وجود تمام مزیت‌هایی که دارد باید حتما براساس اصول و قاعده درست انجام شود. چرا که در غیراینصورت مثمر ثمر نخواهد بود و به سایر وسایل خانه نیز آسیب می‌زند. به همین منظور شما باید از خدمات قالیشویی‌های خوب مانند قالیشویی در میرداماد بهره بگیرید.

یکی از نکات بسیار مهم برای شستن موکت در منزل این است که آب و مواد شوینده به سایر وسایل موجود در منزل آسیبی وارد نکند. از طرف دیگر شستشوی موکت در منزل باید کاملا اصولی انجام شود تا بعد از شستشو رطوبت در تاروپود موکت باقی نماند. در این حالت موکت به مرور زمان زرد شده و بو می‌گیرد. قالیشویی‌های معتبر برای فرآیند شستشوی موکت در محل از وسایل و تجهیزاتی استفاده می‌کنند که علاوه بر شستشو، لکه‌ها را نیز از بین ببرند. در حقیقت در پروسه شستن موکت در منزل باید از تجهیزاتی استفاده کرد که هم موکت را بشویید، هم آن را خشک کند و هم لکه‌گیری و پرزگیری انجام دهد.

در این حالت قطعا پس از شستن موکت شما نرم، بدون کوچکترین لکه و تمیز خواهد شد. بنابراین با بهره از خدمات بهترین قالیشویی، موکت‌های خود را در محل با تجهیزات مدرن و فوق‌العاده بشویید.

یادداشت پایانی

همانطور که مطالعه کردید، شستن موکت بسیار مهم و حائز اهمیت است. به همین منظور شما با بهره از خدمات قالیشویی‌ها هر سال موکت‌ها را علاوه بر قالی و قالیچه‌ها خود بشویید. اما حمل و انتقال موکت به قالیشویی به نسبت کار سختی است. بنابراین بهترین راهکار بهره از خدمات موکت شویی در محل است. برای این منظور شما باید از خدمات قالیشویی‌های حرفه‌ای نظیر بهترین قالیشویی در میرداماد بهره بگیرید. در این حالت موکت‌های شما بدون کوچکترین آسیب در محل شسته و تمیز می‌شود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *