شرایط و نحوه  واردات از دبی

به طور کلی دبی از دیرباز به‌ عنوان یکی از مهم ‌ترین مراکز تجارت در منطقه خاورمیانه در نظر گرفته می‌ شود؛ به‌ طوری ‌که به‌ عنوان دروازه ورود به بازارهای جهانی شناخته می شود. به بیان ساده‌ تر می ‌توان گفت به دلیل وجود نمایندگی بسیاری از شرکت‌ ها در دبی، ورود انواع کالاها از تمام نقاط جهان به این منطقه بسیار راحت می‌ باشد؛ بنابراین می‌ توان نتیجه گرفت این منطقه به‌ عنوان محل مناسبی برای انواع تجارت در نظر گرفته می ‌شود؛ به همین دلیل بسیاری از بازرگانان و تجار ایرانی به ‌منظور تامین اجناس مورد نیاز خود واردات از دبی را در اولویت خود قرار می ‌دهند.

لازم به ذکر است دبی به دلیل نمایندگی ‌های متنوع به ‌عنوان مرکز اصلی تجارت بین‌ الملل در آسیا شناخته می‌ شود. به‌ طوری‌ که اغلب تجارت ‌های بزرگ و فعالیت ‌های بازرگانی بین کشورهای چین ،کره جنوبی و سایر کشورها در این منطقه انجام می ‌پذیرد‌. در نظر داشته باشید تجار ایرانی با در نظر گرفتن مزیت ‌های واردات کالا از دبی برای انجام معاملات و مبادلات تجاری خود به این منطقه مراجعه می ‌کنند.

واردات از دبی

به طور کلی برای انجام تجارت یا فعالیت بازرگانی با دبی، آشنایی با قوانین بین ‌المللی و قوانین داخلی کشور امارات موضوع بسیار مهمی در نظر گرفته می‌ شود؛ زیرا فرآیند خرید کالا تا انتقال و ترخیص آن طبق قوانین بین‌ المللی و قوانین کشور مورد نظر انجام می‌ پذیرد. به بیان ساده‌ تر می‌ توان گفت تسلط به قوانین بین‌ المللی به تاجر کمک می‌ کند تا در خصوص فعالیت ‌های بازرگانی اطلاعات دقیقی به دست آورد؛ به طوری که به‌ راحتی می‌ تواند با در نظر گرفتن اطلاعات و با برنامه ‌ریزی مناسب در اسرع وقت کالای مورد نظر خود را به کشور وارد کند.

لازم به ذکر است اگر کسی به واردات از دبی علاقه‌ مند می باشد باید در مرحله اول تمامی قوانین و چگونگی فرآیند واردات کالا از دبی را به‌ دقت مورد بررسی قرار دهد تا پس ‌از آشنایی با سیاست‌ های دولت امارات متحده عربی به تجارت و فعالیت بازرگانی اقدام کند .در اصل هرچقدر اطلاعات تاجر بیشتر باشد، مراحل واردات راحت‌ تر و با هزینه کمتری انجام می‌ شود. در نظر داشته باشید در برخی از موارد آشنایی با قوانین واردات و ترخیص کالا بسیار زمان‌بر می ‌باشد؛ بنابراین تاجران با مراجعه به شرکت ‌های بازرگانی از تجربه و دانش ترخیص‌ کاران حرفه‌ ای استفاده می‌ کنند؛ به ‌طوری ‌که می‌ توانند در خصوص فرآیند واردات کالا برنامه ‌ریزی کرده و تجارت خود را آغاز کنند.

شرایط واردات از دبی

بررسی نیاز بازار و آگاهی از محصولات مورد نیاز بازار موضوع بسیار مهمی برای واردات در نظر گرفته می ‌شود البته برخی از مراکز و سازمان‌ های خصوصی در مورد آمار دقیق کالاهای مورد نیاز فعالیت می ‌کنند. بنابراین به شما توصیه می ‌کنیم با مراجعه به شرکت بازرگانی معتبر از آمار دقیق بازار به ‌طور کامل مطلع شوید.
لازم به ذکر است شرکت‌ های وارداتی پیش ‌از هرگونه اقدام باید به بررسی و دریافت مجوزهای لازم اقدام کنند؛ زیرا در صورت عدم دریافت گواهینامه این امکان وجود دارد مشکلات و چالش ‌های زیادی ایجاد شود. در نظر داشته باشید نوع بسته ‌بندی در میزان سوددهی واردات نقش مؤثری ایفا می ‌کند؛ زیرا چگونگی نوع بسته ‌بندی در گمرک به‌ دقت مورد بررسی قرار می‌ گیرد؛ به ‌طوری ‌که در صورت عدم تایید این احتمال وجود دارد کالای مورد نظر برای ترخیص با مشکل روبرو شود.

برای واردات از دبی بررسی یکسری توافقات درحین معامله بسیار مهم می ‌باشد. تحت عنوان مثال در صورت ایجاد هرگونه مشکل و خسارت به ‌طور دقیق مشخص نمایید که کدام طرف موظف به پرداخت غرامت می ‌باشد .با توجه به توضیحات ذکر شده به شما توصیه می‌ کنیم حتما به شرکت بازرگانی ماندگار مراجعه نمایید. زیرا این شرکت به کمک ترخیص ‌کاران حرفه ‌ای در آسان ‌تر شدن فرآیند واردات نقش مؤثری ایفا می ‌کند. همچنین به کمک این شرکت ترخیص کالا از گمرک راحت ‌تر انجام‌ شده و از پرداخت تعرفه‌های اضافی جلوگیری می ‌شود. و در زمینه واردات کالا از چین و ترکیه نیز می تواند به شما کمک کند.

مزایای واردات از دبی

از مهم‌ ترین مزایای واردات از دبی می‌ توان به کاهش هزینه‌ های حمل‌ونقل اشاره کرد؛ زیرا دبی به دلیل همسایگی با ایران و موقعیت مکانی خاص در کاهش هزینه‌ های انتقال نقش مؤثری ایفا می کند. لازم به ذکر است گمرک کشور امارات از دیگر عوامل تاثیر گذار برای واردات از دبی در نظر گرفته می ‌شود؛ زیرا گمرک موجود در این کشور برای ترخیص کردن کالا تعرفه دریافت نمی‌ کند. به بیان ساده ‌تر می‌ توان گفت بازرگانان بدون پرداخت هزینه ‌های گمرکی می‌ توانند به وارد کردن محصولات و کالاهای خود در این کشور اقدام کنند.

توجه فرمایید شرکت‌ های بازرگانی ایرانی می ‌توانند به ‌راحتی واردات کالا از دبی را بر اساس قوانین امارات انجام دهند؛ بنابراین به پرداخت حقوق گمرکی نیاز ندارند. همچنین واردات کالا از دبی با سرمایه کم نیز قابل ‌انجام می ‌باشد؛ به‌ همین دلیل بسیاری از بازرگانان واردات محصولات از دبی را در اولویت خود قرار می‌ دهند.

نکات لازم برای واردات از دبی

  • اگر بازرگانان در عرصه تجارت خارجی فعالیت داشته باشند می ‌توانند سود بسیار قابل‌ توجهی از واردات کالاهای مختلف کسب کنند؛ بنابراین بازرگان موظف هستند هنگام واردات کالا از دبی تمامی مشخصات محصول مورد نظر را از فروشنده دریافت نمایند سپس تمامی مشخصات را به همراه قیمت مورد نظر در اظهارنامه گمرکی درج کنند.
  • بازرگان موظف است مجوز و استاندارد کالای مورد نظر را براساس قوانین ایران دریافت کند.
  • بسته‌ بندی کالا موضوع بسیار مهمی برای واردات کالا از دبی در نظر گرفته می ‌شود؛ زیرا در صورت هر گونه مشکل این احتمال وجود دارد ترخیص کالا انجام نشود. به بیان ساده ‌تر می ‌توان گفت نوع بسته ‌بندی به‌ طور دقیق از طرف کارشناس مورد بازرسی قرار می ‌گیرد؛ به ‌همین دلیل در صورت مشاهده هر گونه ایراد ترخیص کالا با مشکل روبرو می ‌شود.
  • برای تجارت موفق در بازار دبی حتما از شرکت بازرگانی کمک بگیرید؛ زیرا شرکت بازرگانی با به‌کارگیری افراد متخصص و ترخیص ‌کاران حرفه ‌ای می ‌تواند در زمینه واردات به بهترین شکل عمل می‌ کند؛ به ‌طوری ‌که در کوتاه ‌ترین زمان و با کمترین هزینه می‌ توانید کالای مورد نظر را ترخیص کنید. لازم به ذکر در شرکت بازرگانی ماندگار به دلیل سابقه درخشان در کاهش هزینه‌ های گمرک نقش مؤثری ایفا می ‌کند؛ بنابراین تاجر در زمینه واردات کالا بسیار موفق عمل می ‌نماید؛ به طوری که علاوه‌بر دریافت سود مناسب در بازار کالا نیز موفق می ‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *